Deri Saat Kordonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksesuar seçimi kişilerin hoş bir görünümde olmasına katkı sunan seçimlerdir. Aksesuar seçimlerine özen gösteren kişiler genellikle şık olmaya dikkat ederler. Deri saat tercihinde apple watch kordonları seçen kişiler son derece hoş bir görünüme sahip olurlar. Deri saat kordonları kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Aşağıdaki yazımızda deri saat kordonları kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan söz edeceğiz. Deri saat kordonlarının temizliğinin nasıl yapılması gerektiğinden ve deri apple watch kordonlar nasıl değiştirildiğini detaylı şekilde sizlere sunacağız. Son olarak Vivien deri saat apple watch kordon modellerinden bahsedeceğiz. 

Deri Saat Kordonlarının Temizliği Nasıl Yapılır?


Deri saat kordonları kullanıcıyı çok hoş bir görünüme kavuşturur. Güzel tasarımı ile dikkat çeken deri saat kordonlarını kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktaların en başında deri saat kordonlarının temizliği yer alır. Deri saat kordonunuzu uzun yıllar boyu kullanmak istiyorsanız temizlik aşaması çok önemlidir. Deri saat kordonlarını şu şekilde temizlemek mümkündür:

 • İlk olarak saat kasasından deri kordonunuzu çıkarmakla işe başlayabilirsiniz.
 • Deri yüzeyini temizlemek için kuru bir bez yardımıyla yüzey kirini temizleyebilir ya da yumuşak bir fırçayla deriye zarar gelmeyecek şekilde fırçalayabilirsiniz. Bu aşamada yavaş ve nazik olmaya özen gösterin çünkü sert hareketler ve cisimler deriyi çizebilir.
 • Sonraki aşamada ise temizleme bezini hazırlamaktır, yumuşak ve temiz bir beze az miktarda sabunu sürerek suyla ıslatabilir ve suyunu iyice sıkabilirsiniz. 
 • Hazırladığınız sabunlu ve nemli bezi kullanarak kordonunuzu yuvarlak hareketlerle temizlemeye koyulabilirsiniz. Belirli bir süre temizleme hareketini yaptıktan ve temizlendiğinden emin olduktan sonra sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
 • Sonraki aşama kordonu kurulama aşamasıdır. Farklı bir temiz bez yardımı ile kordonda herhangi bir ıslaklık ve sabun kalıntısı kalmadığından emin oluncaya dek silebilirsiniz.
 • Silme işlemini tamamladıktan sonra kordonu kurumaya bırakabilirsiniz. Kuruma esnasında kordonun güneş ışığına ya da ısı kaynağına maruz kalmadığından emin olmalısınız. Böylece deri saat kordonlarını temizlemiş olacaksınız.

Deri Saat Kordon Nasıl Değiştirilir?


Deri saat kordonu dönem dönem değiştirmek isteyebilirsiniz. Deri saat kordonu nasıl değiştiririm, diye düşünüyorsanız sizlere detaylı bir şekilde aşağıda açıklayacağız.

 • İlk adımda ucu ince olan bir aleti kullanmak üzere yanınıza almalısınız.
 • Aldığınız ince uça sahip alet yardımı ile yaylı çubuğu gevşetin. Yaylı çubuğu tırnağın yanındaki delikten itmek için, aletin dar ucunu kullanabilirsiniz.
 • Sonrasında kordonu kolayca çıkarabilirsiniz. Kullandığınız çubuğu yeni kordonu takmak için de kullanacağınız için kenarda bekletebilirsiniz.
 • Bu esnada yeni kordonu takmak için, yaylı çubuğu her iki ucu da görününceye kadar saat kordonunun deliğinden itebilirsiniz.
 • Son aşama ise yeni kordonu takma aşamasıdır. Yaylı çubuğun bir tarafını tırnaktaki deliğe takabilir ve diğer ucunu da karşısındaki tırnakta bulunan deliğe itebilirsiniz. Böylece kordonunuz değişmiş olacaktır.

Vivien Deri Saat Kordon Modelleri


Vivien ailesi her kişinin zevkine hitap edecek deri saat kordonları üretmektedir. Tüm bu ürünlerin her bireyin hoşuna gidecek tarzda üretmeye dikkat eden Vivien, sizlere pek çok deri saat kordon modelleri sunmaktadır. Vivien sitesinde deri saat kordonlarının pek çok renk seçeneği de mevcuttur. Apple watch kordonu almayı düşünen kişiler kendi zevklerine en uygun saat kordonu modelini tercih edebilirler. Saat kordonları modelleri içerisinde açık kahve rengi, koyu kahve rengi, gri, haki, siyah ve bu renklerin çeşitli tonları sitemizde mevcuttur.  

Vivien ürünlerinin her biri özenle üretilen ve kaliteli işçiliğe sahip olan özel tasarım ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de kendinize en uygun deri saat kordon modellerini inceleyebilir ve istediğiniz organizeri seçip Vivien sitesinden sipariş verebilirsiniz. Sipariş oluştururken deri sat kordon modelleri hakkında merak ettiğiniz ne varsa bizlere danışabilir ve bu konu hakkında bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan iletişim kanallarından birini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

×